INSTRUKCJA REALIZACJI E-RECEPT
4. Z otrzymanym kodem i nr PESEL pacjent musi udać się do apteki.
5. Leki z e-recepty pacjent może wykupić w kilku aptekach w różnym czasie, ale kupując kolejne opakowania jednego leku, musi wrócić do tej samej apteki
INSTRUKCJA REALIZACJI E-SKIEROWAŃ DO SPECJALISTY LUB NA ODDZIAŁ SZPITALNY
Instrukcja o sposobie realizacji e-zlecenia na wyroby medyczne
INSTRUKCJA ZAŁOŻENIA INTERNETOWEGO KONTA PACJENTA
Teraz już możesz otrzymywać e-recepty i e-skierowania
https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta
Dzięki IKP
Szczepienie ochronne
Realizowane u dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień.
Realizowane u dorosłych: przeciwko grypie, przeiwko COVID -19
Pracownicy CM Jaktorów bardzo zachęcają wszystkich pacjentów do zgłaszania się na szczepienie przeciw grypie. Szczepienie zapobiega zachorowaniom na grypę oraz chroni przed niebezpiecznymi powikłaniami grypy, głównie ze strony układu oddechowego, układu krążenia i układu nerwowego. Zaszczepić powinny się szczególnie osoby z chorobami przewlekłymi, osoby powyżej 65 roku życia oraz wszyscy mieszkańcy domu, w którym znajduje się niemowlę, ponieważ odporność dorosłych zapobiega pośrednio chorobom u dzieci.
z którymi CM Jaktorów ma podpisaną umowę na wykonywanie badań diagnostycznych.
Diagnostyka Sp.zo.o.
https://wyniki.diag.pl/
ul. Romualda Traugutta 42a, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
Informacje
https://czmz.szpitalzyrardow.pl/
ul. Bolesława Limanowskiego 30, 96-300 Żyrardów
Informacje i zapisy
46 854 33 26
Lecznica Life-Med (RTG)
ul. T. Kościuszki 29,
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Informacje i zapisy
Program profilaktyki gruźlicy:
Adresatami Programu jest populacja osób dorosłych, znajdujących się u świadczeniodawcy na liście świadczeniobiorców pielęgniarki poz, nie posiadających w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy, w tym - w szczególności:
- osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobami z już rozpoznaną gruźlicą lub,
- osoby, u których stwierdza się przynajmniej jedną z następujących okoliczności usposabiających: bezrobotny, niepełnosprawny, obciążony długotrwałą chorobą, obciążony problemem alkoholowym i/lub narkomanią, bezdomny.
Objęcie świadczeniobiorców Programem następuje przede wszystkim poprzez wykorzystanie posiadanej przez pielęgniarki poz znajomości środowiska świadczeniobiorców, która umożliwi bezpośrednie dotarcie do osób szczególnie zagrożonych chorobą. Programem zostaną objęci także świadczeniobiorcy, którzy samodzielnie zgłoszą się do do gabinetu pielęgniarki poz.
W ramach programu pielęgniarka poz:
Jeżeli wynik badania ankietowego nie zakwalifikował świadczeniobiorcy do grupy ryzyka zachorowania na gruźlicę lub w wyniku dalszej diagnostyki nie rozpoznano gruźlicy ponowne badanie ankietowe można wykonać nie wcześniej niż po upływie 24 miesięcy od daty ostatniego badania. (Świadczeniobiorca składa pisemne oświadczenie iż nie podlegał ankietowemu badaniu w ciągu 24 ostatnich miesięcy także u innych świadczeniodawców).
Świadczenia w ramach programu udzielane są bez skierowania, przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, do którego ubezpieczony jest zadeklarowany.
Karta badania profilaktycznego obejmuje takie informacje, jak:
Na tej podstawie lekarz dokonuje oceny ryzyka chorób układu krążenia oraz wskazuje zalecenia dla pacjenta: edukację lub dalszą diagnostykę i leczenie w poradni specjalistycznej
Czynniki ryzyka i podział na kategorie ryzyka chorób układu krążenia
Ryzyko łagodne - osoby bez obecnych czynników ryzyka innych niż wiek i płeć
Ryzyko umiarkowane - osoby z obecnością 3 i mniej czynników ryzyka, ale bez cukrzycy, choroby niedokrwiennej serca i innych chorób układu krążenia
Ryzyko duże - osoby z obecnością 4-5 czynników ryzyka innych niż wiek i płeć, ale bez cukrzycy, choroby niedokrwiennej serca i innych chorób układu krążenia
Ryzyko bardzo duże - osoby z obecnością powyżej 5 czynników ryzyka, osoby z cukrzycą, chorobą niedokrwienną serca i innymi chorobami układu krążenia
Oddziałując na czynniki ryzyka można uzyskać obniżenie zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu krążenia.
Cele ogólne i szczegółowe programu:
Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność w Polsce z tego powodu należy do najwyższych w Europie. Badania epidemiologiczne i socjomedyczne pokazują, że ważną rolę w rozwoju chorób układu krążenia odgrywają niektóre wzorce zachowań składające się na współczesny styl życia - czynniki ryzyka.
Dla kogo?
Dla wszystkich
Program realizowany we współpracy z firmą Diagnostyka Sp.Zo.o.
https://www.gov.pl/web/psse-krotoszyn/stop-hcv
Dla kogo?
kobiety w wieku 50-69lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania
Program realizowany cyklicznie we współpracy z firmą medica
medica.org.pl
Dla kogo?
Pacjenci powyżej 15roku życia, którzy chcą zbadać swój wzrok.
Program realizowany cyklicznie we współpracy z firmą
Dla kogo?
Pacjenci, którzy chcą zbadać swój słuch.
Program realizowany cyklicznie we współpracy z firmą SŁUCHFON
http://www.sluchfon.pl/
oraz
INTRA Diagnostyka słuchu
Ankieta Satysfakcji Pacjenta w POZ
Drodzy Pańswto,
Pragnąc poprawić jakość oferowanych usług medyczych w POZ oraz rozszerzyć ofertę zgodnie z Państwa oczekiwaniami prosimy o wypełnienie Ankiety Satysfakcji Pacjenta w POZ dostępnej w rejestracji przychodni.
Dziękujemy,
Zespół Centrum Medycznego w Jaktorowie
WAŻNE INFORMACJE
Prosimy aby każdy pacjent wraz ze złożeniem deklaracji wypełnił wywiad zdrowotny.
Druki do pobrania poniżej.
Aby korzystać z porad w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, wybierz lekarza POZ. Możesz bezpłatnie wybrać lekarza POZ dwa razy w roku. Pisemną deklarację wyboru lub zmiany złóż bezpośrednio w rejestracji wybranej przez Ciebie przychodni.
Opłata nie jest pobierana:
Podczas pobytu poza miejscem zamieszkania (np. na wakacjach lub w delegacji) masz prawo do podstawowej opieki zdrowotnej w sytuacji nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia.
Usługi w ramach POZ świadczymy bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ
pon.: - pt.: 8:00 - 18:00 oraz sobota 8-11
W godzinach 18:00 – 8:00 oraz w soboty, niedziele i święta pomoc medyczną można uzyskać w:
Szpital Zachodni im. Jana Pawła II
ul. Daleka 11, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel.: 22 755 90 06
Zapisy do lekarza pierwszego kontaktu POZ, warunki:
Odpłatność za dokumentację medyczną. Podstawa wyliczenia.
Podmiot udzielający świadczeń opieki zdrowotnej ma obowiązek prowadzić dokumentację medyczną osób korzystających ze świadczeń zdrowotnych w tym zakładzie oraz zapewnić ochronę danych zawartych w tej dokumentacji.
Dokumentacja medyczna jest udostępniana:
1) do wglądu, w tym także do baz danych w zakresie ochrony zdrowia, w miejscu udzielania świadczeń zdrowotnych;
2) przez sporządzenie jej wyciągu, odpisu, kopii lub wydruku;
3) przez wydanie oryginału za potwierdzeniem odbioru i z zastrzeżeniem zwrotu po wykorzystaniu, na żądanie organów władzy publicznej albo sądów powszechnych;
4) za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej;
5) na informatycznym nośniku danych.
Za udostępnienie dokumentacji medycznej przez sporządzenie jej wyciągu, odpisu, kopii lub wydruku, na elektronicznym nośniku danych, przez sporządzenie kopii w formie odwzorowania cyfrowego (skanu), podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych może pobierać opłatę. Jej maksymalną wysokość określa Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta*
Badania przed operacją
Lekarze POZ nie wystawiają skierowań na badania przed zabiegiem operacyjnym. Po zakwalifikowaniu do zabiegu wykonanie tych badań należy do szpitala.
Lekarze POZ nie przepisują badań zlecanych na wizytach nierefundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
ZASADY POSTĘPOWANIA LEKARZY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO W RAMACH REALIZACJI UMÓW O UDZIELANIE ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ ZAWARTYCH Z NARODOWYM FUNDUSZEM ZDROWIA
Badania POZ
Komunikat dla świadczeniodawców AOS i lecznictwa szpitalnego
17-02-2015
Wobec sygnałów od świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej o nieprzestrzeganiu zasad współpracy przez podmioty udzielające świadczeń w ramach poradni specjalistycznych i szpitali poprzez kierowanie pacjentów do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu wykonania badań diagnostycznych w związku z prowadzonym leczeniem w poradni specjalistycznej lub szpitalu, Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, że działanie takie stanowi naruszenie § 12 ust. 7 i 8 Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, stanowiących załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6.05.2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2008 r. Nr 81, poz. 484).
W przypadku, gdy świadczeniobiorca objęty leczeniem specjalistycznym wymaga wykonania niezbędnych dla prawidłowego leczenia dodatkowych badań diagnostycznych, pozostających w związku z prowadzonym leczeniem, skierowania na te badania wystawia i pokrywa koszty ich wykonania świadczeniodawca udzielający świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (§ 12 ust. 7). Natomiast w przypadku zakwalifikowania świadczeniobiorcy do leczenia szpitalnego, a w szczególności do planowego leczenia operacyjnego, szpital wykonuje konieczne dla leczenia szpitalnego badania diagnostyczne i konsultacje (§ 12 ust. 8).
Nieprzestrzeganie przez podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej zasad określonych w § 12 Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, może narazić świadczeniobiorcę na niepotrzebne perturbacje polegające na odsyłaniu pacjentów do lekarzy POZ, a tym samym wydłużaniu terminu uzyskania świadczenia. Naruszenie powyższych uregulowań może skutkować nałożeniem na świadczeniodawców sankcji wynikających z przepisów prawa.
Michał Dzięgielewski
Zastępca Dyrektora ds. Medycznych
Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
Centrum Medyczne w Jaktorowie
Warszawska 24 96-313 Chylice - Kolonia
cmjaktorow@gmail.com
570 570 005 - rejestracja
570 570 006 - punkt szczepień
Godziny otwarcia
Centrum Medyczne Laboratorium
Poniedziałek |
7 - 18 |
7.30 - 9.30 |
Wtorek |
7 - 18 |
7.30 - 9.00 |
Środa |
7 - 18 |
7.30 - 9.00 |
Czwartek |
7 - 18 |
7.30 - 9.30 |
Piątek |
7 - 18 |
7.30 - 9.30 |
Sobota |
8-12 |
8-11 |
Niedziela |
nieczynne |
nieczynne |