Już teraz można zapisać się na listę chętnych do szczepienia przeciw COVID-19 na w naszej placówce.
570 570 005
570 570 006
UWAGA!!!
Od 16.01.2021r. ORTOPEDA - dr Artur Zieliński
USG kolan
USG barków
UWAGA!!!
Ze względu na sytuację epidemiologiczną godziny otwarcia punktu pobrań uległy zmianie - prosimy o kontakt z rejestracją w celu podania godzin i dni otwarcia.
570 - 570 -005
Za utrudnienia przepraszamy
UWAGA!!!
Od 13.11.2020r. nowy ginekolog - dr Maciej Pawlina
UWAGA!!!
Pacjenci 75+ należący do nas do placówki mogą zgłaszać się do szczepienie p/grypie. Szczepienie Influvac - szczepienie bezpłatne dla naszych pacjentów - pacjentów 75+
Drodzy Pańswto,
Pragnąc poprawić jakość oferowanych usług medyczych w POZ oraz rozszerzyć ofertę zgodnie z Państwa oczekiwaniami prosimy o wypełnienie Ankiety Satysfakcji Pacjenta w POZ dostępnej w rejestracji przychodni.
Dziękujemy,
Zespół Centrum Medycznego w Jaktorowie
UWAGA!!! Od dnia 26.07.2019r. przychodnia - poradnia POZ- wystawia e-recepty.
Zachęcamy do zalogowania się w Internetowym Koncie Pacjenta(IKP):
https://pacjent.gov.pl/erecepta
w momencie gdy lekarz wystawi e-receptę na sms lub e-mail(droga wybrana przez pacjenta w IKP)przyjdzie kod recepty. Z kodem i numerem PESEL należy udać się do dowolnej apteki w celu realizacji e-recepty.
Nie ma konieczności odbioru karty informacyjnej e-recepty w momencie otrzymania sms lub e-maila z kodem.
W związku z wejściem w życie od dnia 1 stycznia 2019 r. zmian w rozporządzeniu w sprawie rehabilitacji leczniczej, które wprowadzają nowe rozwiązania dedykowane dla świadczeń z zakresu fizjoterapii ambulatoryjnej i fizjoterapii domowej oraz w związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Narodowego Funduszu Zdrowia, w celu ujednolicenia informacji przekazywanych świadczeniodawcom wyjaśniamy:
W celu poprawnego realizowania świadczeń w zakresie fizjoterapia ambulatoryjna i fizjoterapia domowa należy przyjąć następujące zasady:
1) Skierowanie na cykl zabiegów może być wystawione przez każdego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego i musi zawierać:
Nie ma już obligatoryjnego zapisu, który nakazuje aby w skierowaniu znalazły się zlecone zabiegi wraz z liczbą poszczególnych zabiegów w cyklu zabiegowym. Jednakże ich zlecenie nie stanowi błędu w treści skierowania i nie stanowi o nieprawidłowości wystawionego skierowania.
2) W przypadku skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego będącego jednocześnie specjalistą w dziedzinie: rehabilitacji ogólnej lub rehabilitacji medycznej, lub rehabilitacji w chorobach narządu ruchu zlecone na skierowaniu zabiegi, co do których fizjoterapeuta ma uzasadnioną wątpliwość, fizjoterapeuta może dokonać modyfikacji tych zabiegów po konsultacji z lekarzem kierującym i odpowiednio odnotować ten fakt w dokumentacji medycznej.
3) W przypadku pozostałych skierowań wystawionych przez innych lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego będących jednocześnie specjalistami w innych dziadzinach medycznych również tych realizujących świadczenia w ramach poradni lekarskiej rehabilitacyjnej, zlecone zabiegi stanowią jedynie sugestię lekarza, co do planu terapii ale nie są wiążące dla fizjoterapeuty.
Przy realizacji i rozliczaniu wizyty fizjoterapeutycznej należy przyjąć następujące zasady:
1) Wizyta fizjoterapeutyczna, w zależności od etapu postępowania fizjoterapeutycznego obejmuje co najmniej jedną z poniższych czynności:
Nie ma już wykonalności wszystkich powyższych czynności w trakcie trwania wizyty fizjoterapeutycznej. Fizjoterapeuta decyduje, którą z czynności będzie wykonywał na rzecz świadczeniobiorcy.
2) Ważne! Świadczeniodawca realizujący skierowanie na cykl zabiegów, powinien przekazać bezpośrednio lub za pośrednictwem świadczeniobiorcy informację o sposobie oraz efektach cyklu zabiegów, którą dołącza się do dokumentacji medycznej.
3) Realizacja wizyty fizjoterapeutycznej leży w gestii fizjoterapeuty, zgodnie z projektem zarządzenia Prezesa NFZ zaleca się przeprowadzenie wizyty fizjoterapeutycznej, która zawierałaby ocenę i opis stanu funkcjonalnego świadczeniobiorcy przed rozpoczęciem fizjoterapii. Jest to istotne i wiąże się z ust. 4 zmienionego rozporządzenia w sprawie rehabilitacji leczniczej, gdyż zgodnie z jego treścią świadczeniodawca realizujący skierowanie na cykl zabiegów, po ukończonym cyklu zbiegów, przekazuje lekarzowi wystawiającemu to skierowanie informację o sposobie oraz efektach cyklu zabiegów. Bez wstępnej weryfikacji skierowania przez fizjoterapeutę trudno będzie stwierdzić, czy świadczeniobiorca osiągnął zamierzony efekt prowadzonej rehabilitacji.
4) Cykl zabiegów określony w rozporządzeniu z zakresu rehabilitacji leczniczej jako cykl realizowany do 10 dni zabiegowych nie wskazuje, że mają to być dni po sobie następujące, o częstotliwości i ilości zabiegów decyduje fizjoterapeuta.
5) Wizyta fizjoterapeutyczna jest odrębnym produktem rozliczeniowym, nie wchodzi w cykl zabiegów i może być sprawozdana niezależnie od realizacji zabiegów w terminie jej wykonania.
Kolejki oczekujących w przypadku świadczeń z zakresu fizjoterapii ambulatoryjnej i fizjoterapii domowej są prowadzone do komórki organizacyjnej a nie na konkretny zabieg fizjoterapeutyczny. W związku z powyższym świadczeniobiorca zapisuje się w kolejkę oczekujących na dotychczas obowiązujących zasadach na pierwszy wolny termin, na wizytę fizjoterapeutyczną i w wyznaczonym dniu realizacji świadczenia odbywa się wizyta fizjoterapeutyczna.
Zlecony cykl zabiegów stanowi kontynuację leczenia i nie powinien być umieszczany w kolejkę oczekujących. Zgodnie z projektem zarządzenia Prezesa NFZ realizacja cyklu zabiegów powinna się rozpocząć w ciągu 14 dni od wizyty fizjoterapeutycznej.
Ważne! Skierowania na fizjoterapię w warunkach ambulatoryjnych wystawione przed 1 stycznia 2019 r., które nadal oczekują na realizację zachowują ważność. Natomiast zlecone w tych skierowaniach zabiegi fizjoterapeutyczne nie są wiążące do realizacji dla fizjoterapeuty z wyjątkiem zabiegów zleconych przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego będącego jednocześnie specjalistą w dziedzinie: rehabilitacji ogólnej lub rehabilitacji medycznej, lub rehabilitacji w chorobach narządu ruchu.
[1] Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej (Dz. U. z 2018 r., poz. 465) zmienione rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 grudnia 2018 r. (Dz. U. z 2018 r., poz. 2396).
Źródło: nfz-wroclaw.pl
Komunikat NFZ w sprawie rejestracji pacjentów na wizyty bieżące:
http://www.nfz-warszawa.pl/dla-swiadczeniodawcow/aktualnosci/komunikat-w-sprawie-telefonicznej-rejestracji-swiadczeniobiorcow,311.html
Komunikat w sprawie telefonicznej rejestracji świadczeniobiorców
23-05-2017
Świadczeniodawcy realizujący umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawarte z MOW NFZ
W związku ze zgłaszanymi przez świadczeniobiorców trudnościami z telefoniczną rejestracją na udzielenie świadczenia zdrowotnego, Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ przypomina o konieczności przestrzegania zapisów § 13 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U z 2016 r. poz. 1146), zgodnie z którymi „Świadczeniodawca zapewnia bieżącą rejestrację świadczeniobiorców na podstawie zgłoszenia osobistego lub za pośrednictwem osoby trzeciej, w tym przy wykorzystaniu telefonu lub innych środków komunikacji elektronicznej”.
MOW NFZ prosi o sprawdzenie dostępności do rejestracji telefonicznej dla pacjentów w Państwa podmiocie leczniczym i ewentualne podjęcie działań zmierzających do usprawnienia tej formy kontaktu.
Michał Dzięgielewski
Zastępca Dyrektora ds. Medycznych
Mazowieckiego OW NFZ
BEZPŁATNA Edukacja Przedporodowa U Kobiety W Okresie od 21tygodnia ciąży prowadzona przez POŁOŻNĄ
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych osobowych informuję, iż:
Wszystkie osoby zaineresowane podpisaniem umowy(firmy) z zakresu medycyny pracy prosimy o kontakt telefoniczny 570 570 005 lub na adres e-mail: cmjaktorow@gmail.com
PROGRAM PROFILAKTYKI CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA
Program adresowany do osób, będących w danym roku kalendarzowym w 35, 40, 45, 50 oraz 55 roku życia, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu.
Kryteria kwalifikacji do udzielania świadczeń gwarantowanych w ramach profilaktyki chorób układu krążenia:
Osoby obciążone następującymi czynnikami ryzyka:
Badania POZ
Komunikat dla świadczeniodawców AOS i lecznictwa szpitalnego
17-02-2015
Wobec sygnałów od świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej o nieprzestrzeganiu zasad współpracy przez podmioty udzielające świadczeń w ramach poradni specjalistycznych i szpitali poprzez kierowanie pacjentów do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu wykonania badań diagnostycznych w związku z prowadzonym leczeniem w poradni specjalistycznej lub szpitalu, Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, że działanie takie stanowi naruszenie § 12 ust. 7 i 8 Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, stanowiących załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6.05.2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2008 r. Nr 81, poz. 484).
W przypadku, gdy świadczeniobiorca objęty leczeniem specjalistycznym wymaga wykonania niezbędnych dla prawidłowego leczenia dodatkowych badań diagnostycznych, pozostających w związku z prowadzonym leczeniem, skierowania na te badania wystawia i pokrywa koszty ich wykonania świadczeniodawca udzielający świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (§ 12 ust. 7). Natomiast w przypadku zakwalifikowania świadczeniobiorcy do leczenia szpitalnego, a w szczególności do planowego leczenia operacyjnego, szpital wykonuje konieczne dla leczenia szpitalnego badania diagnostyczne i konsultacje (§ 12 ust. 8).
Nieprzestrzeganie przez podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej zasad określonych w § 12 Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, może narazić świadczeniobiorcę na niepotrzebne perturbacje polegające na odsyłaniu pacjentów do lekarzy POZ, a tym samym wydłużaniu terminu uzyskania świadczenia. Naruszenie powyższych uregulowań może skutkować nałożeniem na świadczeniodawców sankcji wynikających z przepisów prawa.
Michał Dzięgielewski
Zastępca Dyrektora ds. Medycznych
Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
Centrum Medyczne w Jaktorowie
Warszawska 24 96-313 Chylice - Kolonia
cmjaktorow@gmail.com
570 570 005 - rejestracja
570 570 006 - punkt szczepień
Godziny otwarcia
Centrum Medyczne Laboratorium
Poniedziałek |
7 - 18 |
7.30 - 9.30 |
Wtorek |
7 - 18 |
7.30 - 9.00 |
Środa |
7 - 18 |
7.30 - 9.00 |
Czwartek |
7 - 18 |
7.30 - 9.30 |
Piątek |
7 - 18 |
7.30 - 9.30 |
Sobota |
8-12 |
8-10 |
Niedziela |
nieczynne |
nieczynne |